| CorinaG11 a întrebat:

Hei, cum blochez numerele ascunse sau orice alt numar? Am un Samsung Galaxy Grand Neo Plus si sunt pe Telekom. Cine ma poate ajuta cat mai repede? Dau funda >:

2 răspunsuri:
| 0Pixels a răspuns:

Singura aplicatie acceptabila care a functionat ireprosabil pe doua smartphone-uri Android este Blocker. Asta insemnand ca apelul chiar este blocat, telefonul nu se aprindea si nu suna. Cel ce suna cu ascuns nu va auzi decat un ton de ocupat. Aplicatia Blocker mai poate bloca si sms-urile si are 3 moduri de blocare a apelurilor.
Phonebook only – adica vom putea fi apelati doar de numerele pe care le avem in agenda
Block hidden number – va bloca apelurile necunoscute, numerele private, cei care ne suna cu ascuns
Block all incoming calls – va bloca absolut toate apelurile, si pe cei din agenda, si pe cei care suna cu numar dar nu sunt in agenda, si pe cei care suna cu numar ascuns.

| DenisIonut01 a răspuns:

" 1. Touch the icon that says "Phone" on your main screen.

2. Click on the entry for the number you want to block under "logs."

3. Press the menu button on your Samsung Galaxy Grand Neo.

4. Select add to "reject list." " site sursa http://www.mobiaa.com/......d-neo.html

sau http://cellphoneforums.net/......l-log.html