| tiberida a întrebat:

Hei. Mi-am luat acum un an si cam 5 luni un telefon pe abonament de la Telekom. Abonamentul banuiesc ca nu e expirat inca, dar telefonul s-a stricat, cred ca i s-a dus bateria, pentru ca nu mai incarca. Si nu e de la incarcator pentru ca pe alte telefoane merge. As avea ce sa fac, adica sa il schimb daca nu e expirat contractul inca? ( de exemplu daca mi-as lus tot de la ei, alt telefon cu alt abonament, mi l-ar putea inchide pe acesta?). Funda

3 răspunsuri:
| Robber01 a răspuns:

Daca este inca in garantie..se poate repara, daca nu, reinoiesti contractul cu alt telefon.

| Heureuse a răspuns:

Nu. Telefonul e una si abonamentul alta. Dar daca l-ai luat recent nu ai si garantie? Poate fi de la mufa sau placă telefonului, dar daca ai garantie nu ai voie sa il repari tu in orice service pentru ca o pierzi.

| tiberida explică (pentru Robber01):

Contractul se expira in noiembrie, abia in iulie il pot reinnoi