| Lkaoeodj a întrebat:

Bună. Ieri am fost sa îmi cumpăr un telefon pe abonament. Am fost mai întâi la Vodafone unde mi-am facut abonament pe cartela și mi-a zis ca după un an pot sa îmi iau telefonul ceva de vechime nu prea am înțeles. După mi-am facut abonament la telekom unde mi-am luat și telefon acum vreau sa renunt la abonamentul Vodafone dar pentru reziliere este 1800 de lei. Dacă nu platesc abonamentul la Vodafone ce se întâmplă. Dacă doar mi-ar închide cartela nu ar fi o problema dar nu stiu Dacă ar putea sa ma de a în judecata sau sa ma treacă la recuperari

3 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Da, se va trece la recuperare in mod clar.
datoria ta va fi trmisa catre o firma de recuperari care in final te va da in judecata daca nu platesti

| norisorulpufos a răspuns:

Ar trebui sa poți anula contractul cu Vodafone pe motiv că nu ești mulțumit de serviciile lor

| Lkaoeodj explică (pentru norisorulpufos):

Pai m-am dus la ei sa anulez contractul dar trebuia sa dau 18 milioane