| yknow a întrebat:

Am citit pe un site ca nu poti sa faci screen shoot pe android 2.3. Daca imi iau alt android merge? Daca da, cum fac asta pe Cosmote Smart Play?
Funda!

3 răspunsuri:
| CoL00SaL a răspuns:

In primul rand, pentru a putea face un print screen cu telefonul mobil (sau tableta) care opereaza cu sistemul Android, acesta trebuie sa aiba si butoane fizice pentru optiunea de volum mai mare sau volum mai mic. Pentru a face efectiv screen shots trebuie sa apasati concomitent butonul de pornire al telefonului si butonul pentru volum mai mic si sa le tineti apasate cateva secunde. Imaginea care era afisata in acel moment pe ecranul telefonului va fi salvata automat in memoria acestuia.Bafta!

| yknow explică (pentru CoL00SaL):

Pt. android 2.3 nu se poate face screen shoot

| CoL00SaL a răspuns (pentru yknow):

Asta nu stiu...Eu am android 4.1 si face print screen.