| Alexandraaa007 a întrebat:

Am o problema cu telefon si as dori un raspuns. Deci, cand fac o poza cu camera principala (8 mpx) iese poza cu rezolutia de 3264 pe 2448, iar cand fac o poza pe Whatsapp direct iese de 3264 pe 1836. Care ar putea fi cauza? As dori ca toate pozele cu camera principala sa iasa ca cele de pe Whatsapp. Mentionez ca am un Zte grand x in.
ASTPT UN RASPUNS CAT MAI RAPID. OFER FUNDA + VOT!
MULTUMESC ANTICIPAT

Răspuns Câştigător
| FanLenovo a răspuns:

Whatsapp are un auto resizer image, pentru a putea fi transmisa prin acea retea.

Cu cat este rezolutia mai mare cu atat poza va ocupa mai mult spatiu, iar acel resizer are rolul de a scadea calitatea cat si spatiul ocupat, cu putin. dar putinul conteaza.