| mada2003 a întrebat:

As dori sa pun o intrebare. Sper sa gasesc un raspuns cat mai rapid si folosit deoarece e cam urgent.Ieri am fost cu prietenele mele cele mai bune si am facut poze pe telefonul meu si dintr-o data mi s-a blocat. E din cauza cardului de memorie.Tot am incercat sa-l scot si sa-l introduc in telefon si tot se blocheaza.Cineva mi-a spus ca are virusi si sa-i scot, dar nu stiu cum.Pentru melodiile si pozele care le am pe el nu-i nici o problema pentru ca le pot pune din nou dar pozele de ieri cu prietenele mele nu le pot scoate si vreau sa le scot. Ce sa fac cu el ca sa-mi mearga? Are virusi? Daca are cum sa-i scot? Si mentionez ca ii card de 16gb, ar fi pacat sa-l pierd acum.

Răspuns Câştigător
| Supps a răspuns:

Baga-l in PC daca ai cititor de carduri, dar iti trebuie si un Adaptor SD, copiezi absolut tot de pe card in PC, il formatezi cu Fat-32 filesystem si apoi pui toate fisierele la loc pe card.

4 răspunsuri:
| NatureSelf a răspuns:

Da poate fii din cauza cardului, trebuie sa faci un scann fix!
asta e totul.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Baga-l intr-un calculator si scaneaza-l de virusi

| sebysebyca a răspuns:

Ghinionul mare este ca le-ai scos ieri.de aceea ce poti face azi, nu la pe maine.cat despre card redu vreo 10 gb dar nu din aia in care sunt pozele. apoi pune-l in masina de spalat pentru devirusare.succes si tinem legatura!

| mada2003 explică:

Nu am unde sa-l introduc in calculator.