| UnCopilMicuts a întrebat:

Am un Samsung galaxy core 4g la abonament Orange de 16 si ieri nu avea nici o problema. azi cand m-am trezit si am vrut sa trimit mesaje, nu mergea. >. Nici sa sun nu pot, nici sa fiu sunata sau sa primesc mesaje. Am reformatat telefonul, nu merge. Am schimbat cartela in alt telefon si merge. Inainte sa ma duc la Orange, stiti ce ar putea fi? trebuie schimbat simul? si daca da, ma costa? Multumesc

2 răspunsuri:
| OrangeHelper a răspuns:

Salut UnCopilMicuts,

Iti recomand sa incerci si o alta cartela in telefonul tau. In situatia in care nici aceasta nu va fi detectata, este o posibila problema cu telefonul, motiv pentru care va trebui sa mergi in orice magazin Orange Shop cu telefonul si factura de achizitie sau certificatul de garantie, pentru trimiterea in Service.

Cu prietenie,
Orange Helper.

| UnCopilMicuts explică (pentru OrangeHelper):

Multumesc frumos! Am rezolvat. Am scos cartele din telefon si am tinut telefonul inchis pentru o ora. Dupa am bagat cartela inapoi si a mers!