| AlaskaYoung17 a întrebat:

Heii :3
Am un telefon Utok 500Q HD si am incercat acum o spatamana sa fac un update pentru Android. Din pacate, nu am reusit.
Astazi am incercat din nou, dar, dupa ce l-am inchis, am incercat sa deschid acel meniu, apasand pe tastele volum+ si meniu simultan. Am apasat acele doua taste, dar nu mi s-a deschis meniul :\ am incercat de mai multe ori, dar am primit acelasi rezultat.
Nu stiti de ce sau cum as putea deschide acel meniu? :\

3 răspunsuri:
| dannyel86 a răspuns:

Iti recomand sa faci update, numai daca e necesar, adica daca apar erori care nu poti fi rezolvate altfel. Se poate intampla ca procesul de update sa nu decurga bine, sa ramai cu ecran negru si sa te intrebi ce ti se intampla. S-ar putea sa te uiti la dispozitiv ca la tablou, daca nu ii lasi softul din fabrica. Multi nu inteleg asta. Lucreaza cu cap, ca sa fie bine!

| Dennisz a răspuns:

1.Power off your phone
2.Press together volume up+power key
3.Press power key to enter in recovery menu
4.Select with volume down "wipe data" and press volume up key to confirm
5.Select "yes" and press volume up key to confirm
6. Wait until format ends
7.Press voluem up key to confirm "reboot"
8. Wait nuntil phone restarts

Pot reveni cu o traducere daca nu te descurci.

Răspuns utilizator avertizat