| AllyAllina a întrebat:

Heii TPU! Am un S4 si de ceva timp se incalzeste foarte tare, ajunge la 75 de grade. Am aplicatia CC Cleaner si imi arata ca s-a incalzit foarte tare si mi-l raceste cu 2 grade, dar nu stiu de ce se incalzeste asa tare si asa repede (in aprox 2 min se incalzeste, si nu stau decat pe facebook sau scriu mesaje, ma uit la poze, nu ma joc sau sa ma uit la videoclipuri sa zic ca il fortez prea mult. Si cum am zis dupa 2 min de folosire se incalzeste tare )

Răspuns Câştigător
| Miau1617 a răspuns:

Buna Alina! Poate este incarcat prea tare, si prin asta ma refer la:e posibil sa ai multe poze/jocuri/muzica.Indicat ar fi sa il lasi sa se raceasca 1 ora (nu te atingi de el in timpul asta!)Si daca tot se incalzeste, ar fi bine sa te duci la :un service, sau daca ai garantie, ti-l poate schimba. big grin Funda, te rog?

1 răspuns:
| WithoutName123456789 a răspuns:

Dai un factory data reset, poate o sa mearga.Probabil ai aplicatii care iti incalzesc procesorul. Facebook este una dintre ele.