| FlyFlyButterfly a întrebat:

Heii TPU! Azi mi-a sosit telefonul Nokia lumia 735. Si am o nedumerire... Cand mi am facut cont pe windows imi cerea data de nastere si am pus o pe cea reala.(sunt minora) Cand am incerc sa instalez aplicatii imi spunea ca trebuie sa intre parintii nu stiu unde si sa dea accept la instalarea aplicatiei. Am schimbat anul in speranta ca va merge, dar imi dadea eroare. Acum ce e de facut? Si cum imi restartez telefonul daca nu e nimic de facut? Va rog, ajutati-ma!

2 răspunsuri:
| Susan_Andreas_1995 a răspuns:

De curand i-am facut varului meu aceeasi chestie la Nokia Lumia eu zic sa incerci sa iti faci un nou id de messenger si sa incerci cu acel e-mail sigur iti va merge! Sper sa fie de ajutor daca nu voi reveni cu un alt raspuns

bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Mda, bănuiesc că îţi afişează mesajul : "Familia mea trebuie configurata inainte de a putea obtine aceasta aplicatie..."
Mai exact, trebuie să faci configurarea "My family"!

Aşa păţeşti când treci vârsta sub 18 ani :(

Metodele ( care te ajută să "scapi" de configurare ) amintite de @andreyutza_7220 sunt corecte - vezi linkul :
http://www.tpu.ro/......mi-zice-k/

Vezi cum se realizează configurarea la linkul oficial :
http://www.windowsphone.com/......dows-phone

Toate cele bune.