| Llexxy a întrebat:

Hey. Am 2 cartele cu acelasi numar in 2 telefoane.Pe unul din telefoane am deja instalat whatsapp-ul,este vreo problema daca il instalez si pe celalalt telefon tinand cont ca e acelasi numar? Cei care se pricep, va rog sa ma ajutati big grin :*

4 răspunsuri:
| mont a răspuns:

Nu e o problema, dar probabil se va dezactiva whatsapp-ul pe primul cand il vei activa pe al doilea pe accelasi numar.

| Ralucaa123 a răspuns:

Pff. Nu ar fi nicio problema
Adevarul e ca la WhatsApp trebuie sa introduci de mai multe ori numarul
Tu instaleaza ti l pe un telefon si nu l mai instala inca odata pe celalalt ca se va incarca mai greu
Daca tii neaparat... Nu este nicio problema
Sper ca te am ajutat... Funda?!?

| cristimihailov a răspuns:

Salut,

Singura problema pe care o vei avea este ca versiunea actuala de whatsapp nu functioneaza decat pe un numar.

Activarea whatsapp-ului se face prin primirea unui sms. S-ar putea sa fii nevoit sa il tot activezi cand pe un telefon cand pe altul.

Nu prea inteleg cum ai acelasi numar de telefon pe doua cartele. Poate nu am inteles bine, dar din ce cred, o cartela ar trebui sa fie inactiva.

| Llexxy explică (pentru cristimihailov):

Da,o cartela este inactiva dar inca functioneaza whapp-ul si ma rog. celelalte aplicatii