| 123456450 a întrebat:

Hey! Am un telefon Lg t-500 l-am cumparat din Germania si as vrea sa mi-l schimb. E posibil sa mil schimb in Romania? Si as vrea sa mai stiu daca vrei sa iti schimbi un telefon trebuie neaparat sa iti faci abonament? Dau FUNDA + VOT

1 răspuns:
| Mihhaaiii a răspuns:

Hey! Nu, daca ai deja abonament si vrei sa iti achizitionezi alt telefon pastrand in continuare abonamentul(adica sa il reinoiesti pe inca 2 ani) cei de la cosmote, Vodafone sau unde ai abonamentul iti fac o anumita reducere in functie de cati euro ai avut precedent(ex:daca ai avut abonamentul de 5euro la urmatoare reinire iti fac o reducere de 30-50euro), daca vrei sa iti achizitionezi alt telefon dar fara abonament, adica sa il cumperi la liber se reziliaza contractul si pierzi si oferta data de ei de 30-40euro. Sper ca am fost de folos.