| JustRisa a întrebat:

Mi-am modificat abonamentul la Orange saptamana asta si l-am prelungit cu 24 de luni. Acum am tot nelimitat, dar zilele trecute am incercat sa trimit un mesaj pe alta retea si nu am putut pentru ca nu mai aveam mesaje. Fostul "abonament" era de fapt o cartela prepay care functiona ca un abonament(nu puteam sa fac cost suplimentar). Intrebarea mea este de ce nu mi s-a modificat abonamentul inca? Trebuie sa astept sa platesc fostul "abonament" si dupa se modifica?

3 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Se face trecerea de la cartela la abonament, in orice caz suna la 444 suport tehnic Orange, ei pot vedea contractul tau plus toate informatile, si eu am avut abonament dar imi dateau alta cartela de abonament si mergea din prima zi, bine asta acuma multi ani, faza cu mesaj trebuie sa ai setariile bune, vezi poti suna?

| darrio2007 a răspuns:

Cred ca ti s-a spus ca abonamentul(implicit si noile optiuni) iti intra de la o anumita data a lunii.Ai retinut asta?

| OrangeHelper a răspuns:

Salut,

Pentru a obtine informatii despre contul tau si modalitatea de tarifare, te rog sa suni la linia de suport dedicata numarului tau, pe care o gasesti aici https://www.orange.ro/servicii/serviciul-clienti/.

O zi buna,
Orange Helper