| TheFallen666 a întrebat:

va rog ma puteti ajuta am un telefon Huawei g6800 dar din greseala am dat cu putina apa pe el nu l-am scapat in apa ci doar s-a udat dar acum nu mai merge touchscreenul va rog ajutati-ma

1 răspuns:
| zdrangoi a răspuns:

Lasa-l sa se usuce mai mult timp ( o zi-doua), pana se evapora apa.
apoi inchide-l si redeschide-l.
daca nu functioneaza s-ar putea sa se fi stricat total display-ul si va trebui schimbat.
Oricum daca nu functioneaza dupa doua zile, du-l la un service, nu umbla tu in el.