| Eligirl a întrebat:

Hi all, de putina vreme mi am pus telefonul la încărcat și în timp ce se încarcă bateria stau pe el, dar dintr o data se descarca și nu mai știu ce sa fac pt ca telefonul e aproape nou. De ce se întâmplă asta? Fundaaaa

4 răspunsuri:
| Sn4k3 a răspuns:

Nu e bine sa te joci pe el cat e la incarcat ca i se strica bateria.

| PrecizeEveR a răspuns:

Salut! mai inchide din aplicatii, dupa ce folosesti una asigura-te ca o inchizi dupa ce nu mai ai nevoie de ea, nu o lasi deschisa. foloseste task manager. Vezi luminozitatea ecranului, mai scade putin din ea ca consuma foarte mult asta, Nu tine activat bluethoot, gps etc daca nu ai nevoie de ele.
Atat ai putea face, altceva nu are ce sa fie, asa e bateria ta, unele tin 1 ora altele 3 zile, nu poti face nimic, decat ce ti-am zis mai sus big grin
cea mai "extrema" metoda e rootul, dar sigur, nu iti recomand big grin

| Sorel_Sorel_1994 a răspuns:

Telefoul nu are nimic.
Schimba i bateria cat mai repede ca asta e terminata, si sa nu curga acidu' ala in telefon.
Ia ti un program batery doctor ala iti inchide aplicatiile nefolositoare

| Georgestaff08 a răspuns:

Nu conteaza daca te joci sau nu pe el nu iti afecteaza bateria am un Nexus 4 si ma joc mereu cand e la incarcat si nu am probleme si daca ti aplicati pornite nu ti se consuma mai repede bateria singurul lucru ar fi sa dai luminozitatea la minim opreste wifi si o sa tina ceva mai mult