| catalin10026 a întrebat:

Hristos a Inviat!
Nu stiti ce as putea face cu telefonul, de exemplu cand dau sa bag pinul sa il deschid apas 0 si se apasa 2?

Răspuns Câştigător
Bula
| Bula a răspuns:

Daca tasta 0 si 2 ar fi alaturate, atunci as inclina sa spun ca tastatura este defecta.
Deoarece nu suntalaturate, defectul este in circuitul de decodare al tastaturii, iar asta poate costa destul de mult.
Cel mai bine este sa-ti iei un alt telefon, cu cca. 50 lei gasesti deja cu incarcator.

2 răspunsuri:
| viavo a răspuns:

Trebuie schimbat touchul.

| viavo a răspuns:

Daca e cu Android poti sa ii pui un mouse cu un adaptor usb si sa tastezi cu mousul sau chiar si cu tastatura