| Andra_Bella_1985 a întrebat:

I need heeelp. am un Samsung galasy note 1 si am incercat sa update dar la mijlocul update s-a stins si nu il mai pot aprinde. stie cineva de ce? il mai pot aprinde? multumesc

1 răspuns:
| Hanea_Andrei_1988 a răspuns:

Ce ai facut tu acum se numeste brick si se datoreaza calitatii kies-ului. Telefonul se poate salva, daca te depaseste ce iti spun dpdv tehnic, poti incerca un service, dar cu siguranta pe tine si negociaza la sange, baietii din gsm tind sa ia mai mult decat ar fi normal.

1. Incearca sa mai faci update cu kies-ul. Daca nu merge incearca sa faci update de pe un alt pc!
2. Presupunand ca nu a mers, nu te speria si incearca asta :http://www.android.gs/easily-fix-bricked-samsung-galaxy-note-n7000/. Daca simti ca e prea mult du-l in service, poate e in garantie si il duci direct la ei, pentru ca nu ai facut nimic gresit tu!

Sper ca te-a ajutat.