| dirtyraccoon a întrebat:

Îmi apar reclame pe telefon fară să folosesc vreo aplicatie sau site. Nu stiu ce am facut dar e enervat, help pls

8 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Probabil ai intrat pe un site in care ti-a aparut o casuta "vrei sa primiti notificari de la noi?" Sau ceva de genu si ai acceptat din greseala.

| Sorana20 a răspuns:

Si mie mi s-a întâmplat dar nici eu nu stiu din ce cauza dar mi-au dispărut singure dupa ceva timp

| TonciuReginaIntergalactik a răspuns:

Da un scan cu un anitvirus! Unul gratis si bun e Security 360 sau ceva de genul! Incearca-l!

| LupasGeo a răspuns:

Eu recomand sa ti faci un could la date..adica sa le salvezi si sa ti dai un reset la telefon adica sa i dai revenire la setarile din fabrica..am patit si eu am dat resetare si acum nu mai am probleme..si iti mai recomanda sa nu intri pe cate site uri si sa accepti cate si mai cate e acolo..succes!

| AG777 a răspuns:

Posibil sa fie vorba de adware, daca nu ma insel

| anonimg a răspuns:

Fă un backup și resetare la setările din fabrică. Trebuie să-ți cunoști toate conturile și parolele acestora.

| gabriel2004o a răspuns:

Ai un virus! Ori instalezi un antivirus(unul popular cu recenzi bune din PlayStore) ori dai restart din fabrica(recomandabil ar fi sa nu faci backup ca s-ar putea sa iei virusul in continuare)

Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Afla parolele conturilor tale ce le ai pe telefon! Verifica daca ai salvate contactele in Google: https://contacts.google.com/ Sterge toate conturile tale si apoi dai un factory reset sau hard reset daca este un telefon root-at.