| LTAA a întrebat:

În ce procedeu constă decodarea unui telefon blocat în reţea cu Android?

Răspuns Câştigător
| AlexanderAdrian a răspuns:

Intai trebuie rootat telefonul cu ajutorul unui pachet special care se uploadeaza pe telefon cu Odin iar apoi se utilizeaza metoda specifica acelui telefon. Sunt modele care nu reactioneaza la deblocare, nu se stie din ce motiv, si altele care se deblocheaza extrem de usor. Trebuie sa cauti mai intai pe google dupa modelul telefonului si sa alegi o metoda care utilizeaza Odin fiindca e cea mai usoara "how to root xphone" si apoi "network unlock for xphone" Eu am decodat deja cu metode gasite pe net doua telefoane un s5360 si un Samsung mini2 insa uite la un s2 nu mi-a mers decodarea de nici un fel si-am incercat cu 4 metode.

Daca nu vrei tot chinul, dai vreo 30-50 de lei si cumperi codul de deblocare specific IMEI-ului telefonului tau.

1 răspuns:
| mgtow a răspuns:

Se introduce un cod pentru deblocare sau cu ajutorul unui program il manevreaza pana il elibereaza.