| anonim_4396 a întrebat:

Sper ca ma puteți ajuta. Daca iau un telefon de la o alta rețea(de exemplu: as fi pe Orange insa achizitionez un telefon de la Vodafone) decodarea este gratuita? (La preț standard, la liber) Funda!

3 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Daca il iei la liber ar trebui in teorie sa il iei decodat

bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Dacă ai cumpărat/cumperi telefonul recent şi l-ai plătit integral ( deci, NU a fost cu preţ redus/subvenţionat ), atunci mergi cu el + factura + actul de identitate la magazinul de unde l-ai cumpărat şi TREBUIE să ţi-l decodeze GRATUIT!

Dacă, în schimb, l-ai cumpărat ( îl cumperi ) "la ofertă" ( cu preţ redus ) sau în rate ( achitate lunar + abonament ), atunci va trebui să plăteşti decodarea.
http://www.djbrain-mobileuniverse.blogspot.ro/......or-in.html

Sau, îl poţi duce la un Service pentru decodare, dar TREBUIE să plăteşti contravaloarea :(

Toate cele bune.

| nutuxcristian a răspuns:

Iti portezi numarul. Am inteles ca vei avea reducere la un nou telefon din noua retea vreo 40-50 euro. Decodarea este gratuita.