| Katona_Claudiu_1999 a întrebat:

La ce referă termenul telefon mid-range? Scuze categoria

Răspuns Câştigător
| Legion7X a răspuns:

Range = gamă, clasă, categorie, lanț, (de munți ) sau șir/ serie de anumite lucruri

a range of mountains = un lanț muntos

the area offers a wide range of activities for the tourist’
Zona oferă o serie largă/ un șir larg de activitați pentru turist.

Mid-range = categorie/ gamă/ clasă medie.

este un termen de comerț,

3 răspunsuri:
| Holiday a răspuns:

Un telefon cu performante si pret medii.

| sierra1 a răspuns:

Mediu (nici prea-prea nici foarte-foarte)

| GabiDumitrescu a răspuns:

Puteai si tu sa pui categoria Tehnologie, nu sa iti ceri scuze. Mid-range e cum au zis colegii. Zone mari ar mai fi low-end si high-end. Pe de alta parte, mai sunt niste mici gen mid-end pentru telefoane cu pret mediu si unele specificatii de flagship, sau enthusiast/premium/luxury pentru chestii scumpe care tin mai mult de statut sau de 2-3 specificatii speciale care sunt mai mult de moft.