| retrogrobian a întrebat:

La ce se refera termenul de "brain food"? Ce intra in categoria asta?

Atenţie! Problemele de natură medicală sunt probleme serioase care necesită asistenţă/consult specializat. Sugestiile date de utilizatorii TPU au doar o valoare orientativă şi în nici un caz nu exclud consultul profesional medical. Prin urmare vă recomandăm să apelaţi la personal medical specializat atât pentru diagnosticare, cât şi pentru tratament.
5 răspunsuri:
leonardk
| leonardk a răspuns:

Hrana pentru minte! Arta, cultura, literatura, etc, orice informatie care hraneste mintea.

| cucubauuu a răspuns:

Termenul se refera la ce trebuie sa mananci ca sa fi destept...

| cucubauuu a răspuns:

Termenul se refara la ce trebuie sa mananci ca sa fi destept

| sh0w a răspuns:

Cum a zis leonard dar daca vrei sa o ei la propriu ...cum creierul este principalul consumator de energie a corpului uman adica de glucoza, baga cicolata lecitinahappy.mai ales daca esti student si ai de inv mult. ajuta f bine.

| pavel17 a răspuns:

Pai, brain=creier, food=mancare, eu zic ca ar fi ceva de genu "mancare de creier"