| simplegirl2 a întrebat:

Mi-am blocat telefonul:iphone 6:si acum apare iphone dezactivat:conectare la iTunes.Am citit pe internet ca trebuie sa conectezi iphone-ul la calculator si apoi sa resetezi parola. Problema e ca eu nu am instalat pe calculator iTunes si nici nu cred ca mai stiu parola de la icloud.
Pot sa dezactivez telefonul daca nu am instalat pe pc iTunes si e neaparat sa stiu icoudul?

2 răspunsuri:
| Komarov a răspuns:

Orice, resetare, restart, activare, necesita cel putin parola de la iCloud, iar fara iTunes nu ai cum sa il activezi la loc, si chiar daca ai reusi tot iti va solicita contul si parola, is niste masuri de securitate foarte riguroase de la Apple...

| Alexand3ru1 a răspuns:

Nu e neaparat sa stii I -cloudul atat ca nu mai poti recupera poze si nr de tel salvate in Icloud.
Daca nu ai instalat Itunes: -nu o sa poti dezactiva telefonul.