| No0oName a întrebat:

Mi-am cumparat de la eMAG un Samsung galaxy s4 mini, trebuie sa ii mai formatez bateria?

6 răspunsuri:
| GabrielaIoana a răspuns:

Da, neaparat.

| sltlp a răspuns:

De peste 5 ani daca nu mai mult deja, telefoanele nu mai neceista acea "formatare".

| Winchester308 a răspuns:

Nu.Sau au facut aia cumva s4 mini cu baterii de pe vremea lu' tata?

| cristimihailov a răspuns:

Nu trebuie formatata bateria.

La acumulatorii Li-Ion nu exista acel efect de memorie care prin formatarea bateriei se elimina. Asta este o chestie a acumulatorilor cu nichel.

suntserios
| suntserios a răspuns (pentru GabrielaIoana):

Stii tu sigur?

noile tehnologii li-on nu necesita deloc acesta formatare, ba chiar o faci degeaba