| lalalalaladavid a întrebat:

Mi am cumparat un iphone 4s decodat cu gevey sim si mergea ok pana cateva zile cand am scos cartela si am bagat o in alt iphone si a doua zi nu mai merge. nu stiu ce sa fac? va rog ajutati-ma

Răspuns Câştigător
| valentino52 a răspuns:

Eu cand aveam cu gevey sim ultra la 4s si nu imi lua semnalul ii dadeam reset netword settings. Sau poate s-a deteriorat cumva...sau ai dat update si telefonul are acum un baseband care nu poate fi decodat.

7 răspunsuri:
| hashu1985 a răspuns:

Sigur nu i-ai facut update?

| dinuionut a răspuns:

Dc tea mancat in cur sai schimbi cartela

| lalalalaladavid explică (pentru valentino52):

Nu am dat update avea ios 5.1.1

| lalalalaladavid explică (pentru valentino52):

Si de unde i dadeai reset si ce se intampla daca dau?

| lalalalaladavid explică (pentru valentino52):

Imi zice cautare sau niciun serviciu

| valentino52 a răspuns (pentru lalalalaladavid):

Eu am patit ceva de genul se atingea microsim-ul de placa de baza a telefonului. si se punea o chestie de plastic intr-un colt mai bine te duci la un service si vezi ce zic ei au fost multe cazuri de genul

| GSM360 a răspuns:

Gasesti aici:
http://gsm360.ro/products/GEVEY-SIM-iPhone-4S-iOS-6.html
Gevey-ul costa 85 lei plus livrare asta in conditiile in care nu te afli prin Bucuresti.
Gevey SIM-ul decodeaza iPhone 4S cu orice versiune de iOS chiar si 6.1 si pentru orice Operator GSM.
Functioneaza pe GSM CDMA etc.
Spor la treaba!