| Claudia45 a întrebat:

Mi-am luat un iPhone la mâna a doua și camera de pe spate vede negru.
Nu e sparta nu nimic, dar vede negru.
Aveți idee ce ar putea avea?
Dacă se mai repara.
Și dacă îl duc la gsm cam cât ar costa?
E iPhone 7

10 răspunsuri:
| GouDidodino a răspuns:

De ce nu l-ai verificat cand l-ai cumpărat? Asa e cand vrei fițe dar nu-ti permiți.

Bula
| Bula a răspuns:

Daca cauti in mai multe service-uri, sigur vei gasi undeva un iPhone cu probleme, folosit doar pentru piese de schimb.
Daca gasesti, la un pret de 100-200 lei se schimba camera la nevoie, dar s-ar putea sa fie doar o defectiune mai marunta, care sa te coste mai putin.

| Claudia45 explică (pentru GouDidodino):

Un răspuns de tot ***
Înainte am avut iPhone x dar l am spart de 3 ori
Și am zis ca vreau tot iPhone dar mai ieftin
Și la mâna a doua
In caz ca l sparg sa nu fie mare pierdere happy

| GouDidodino a răspuns (pentru Claudia45):

Chiar am dat un răspuns bun, daca chiar ai avut iphone x, deși nu cred si l-ai spart de 3 ori, inseamna ca esti prea ******( neindemanatica ). Asa ti-ai luat un junghi la mana a 2-a. Felicitari

| Bizon95 a răspuns (pentru Claudia45):

In momentul in care iei la mana a doua si nu il verfici, nici macar minimum de bun simt sa verifici camerele, atunci numai tu esti de vina

eu de ex. nu as lua nici un alt telefon in afara de Samsung la mana a doua, din cauza ca ala e singurul care STIU sa il verific pe toate gaurile, iar majoritatea telefonului se verifica formand *#0*# si intrii intr-un meniu de service in care poti sa le iei la rand

Apple MF in schimb nici macar nu concepe asa ceva, telefoanele lor sunt "perfecte" orice ar fi angry

| Claudia45 explică (pentru GouDidodino):

laughing) fie

| Claudia45 explică (pentru Bizon95):

Telefonul era restartat
Pana puneam eu email și toate chestiile alea dura cam o ora
Nu stătea nimeni cu mine o orawinking

| Bizon95 a răspuns (pentru Claudia45):

Atunci NU IL IEI
nu sta cu tine o ora, ii spui "HAI SICTIR", si ii dai rating de rahat si ii faci reclamatie la OLX numai de aia

SPECIAL L-A RESTARTAT, CA SA ACOPERE CAMERA DEFECTA!

acum ar trebui sa ii faci reclamatie penala la militie nu numai la OLX

| Claudia45 explică (pentru Bizon95):

Am fost și am întrebat la gsm
Costa 150 de lei
Il voi duce la reparat

| Bizon95 a răspuns (pentru Claudia45):

Deh, sper ca aia 150 lei sa iti fie invatatura de minte, data viitoare sa verifici pana in panzele albe

eu verfic cu MULTA PARANOIA, produse ABSOLUT NOI pe care le-am cumparat! cu atat mai mult unul la mana a doua care nu are retur, nici garantie!