| kilder64 a întrebat:

Mi-am resetat telefonul si cand dau sa descarc ceva de pe Google Play imi apare asa : Error while retrieving information from server
[RPC: S-3: AEC-0] and [RPC: S-7: AEC-0]

Răspuns Câştigător
| halogen001 a răspuns:

Poti incerca asa: La setari telefon, Manager de aplicatii sau aplicatii cauti Google play sau Magazin Google play, poti da stergere date, golire cache apoi restart telefon, introduci din nou contul google si ar trebui sa mearga - eventual poate Google play isi face singur actualizare si dupa aceea porneste mai bine.