| anonYmZEUS a întrebat:

Mi s-a magnetizat cartela ORANGE nu este la abonament, cum pot sa o "repar" si vreau sa imi ramana acelasi numar?

Răspuns Câştigător
| OrangeHelper a răspuns:

Salut,

Daca cartela SIM s-a defectat, inlocuirea este gratuita iar daca a fost deteriorata o poti schimba in conditiile de aici https://www.orange.ro/....../din_src/1

Pentru inlocuirea SIM-ului, te rog sa te adresezi colegilor dintr-un Orange Shop.

O zi buna,
Orange Helper

6 răspunsuri:
suntserios
| suntserios a răspuns:

Te duci la Orange si ceri sa ti o schimbe

| Argelean a răspuns:

Salut! Mergi la un sediu Orange si le spui ca vrei sa schimbi cartela dar fara sa pierzi numarul si persoanele din agenda si se rezolva.Costa undeva la 10 lei depinde unde mergi. Funda?

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Daca ai 18 luni vechime o inlocuieste gratuit. Daca nu are 18 luni costa 10 euro inlocuirea. In niciun caz 10 lei.

| K0sti a răspuns:

S-a magnetizat cartela? De unde ai scos prostia asta? Folositi termeni de care habar nu aveti!

| kiri11 a răspuns:

Te duci la orice sediu Orange. Daca vrei si numerele de telefon salvate pe sim trebuie sa platesti c-am 10 lei si iti vor da in 5 min un alt sim cu acelasi numar big grin

bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

NU ai cum s-o "repari" acasă :))

Mergi cu cartela veche/defectă la o reprezentanţă a operatorului de telefonie ( Orange Shop ) şi soliciţi o cartelă nouă cu acelaşi număr de telefon!

Prima schimbare ar trebui să fie gratuită ( în anumite condiţii ), dar te poate costa în jur de 30 lei ( în funcţie de reprezentanţă )...
http://www.orange.ro/....../iq/485543

Toate cele bune!