| Emilia_Cristiana_1990 a întrebat:

Nu se incarca telefonul.Am iphone 4 ieri l-am primit cu cablu de date....nu stiu daca e original cablul, dar nu merge, nu imi zice ca nu este compatibil cu acest accesoriu, doar nu se incarca...am fost sa imi cumpar incarcator dar am probat 2 si nu mergeau, ce sa fac? este din cauza telefonului?

2 răspunsuri:
| Vertin a răspuns:

E posibil ca mufa de încărcare sa fie foarte murdara. Poti caută pe net cum sa o cureți sau sa te duci la un centru Gsm si il va curată acolo.Am avut si eu aceeași problema

| jonelx6 a răspuns:

Dacă nu e mufa prăfuita sau ruptă încearcă sa-l încarci când e stins. Am avut și eu o problemă asemănătoare, și a mers asa