| Vlad_Călinescu_1994 a întrebat:

Pentru cunoscătorii de iPhone-uri care este cel mai bun?
iPhone 6 sau iPhone 6 plus?
Doresc sa îmi cumpăr iPhone 6 plus da nu știu care este mai bun?
Aștept părerile voastre!

Răspuns Câştigător
| RazvanXD21 a răspuns:

Am avut iPhone 6... (i l-am dat mamei mele)...acum am un iPhone 6plus... zvonul acela cu indoitul este un zvon prost StefanPrintzy...ambele sunt la fel de bune dar eu prefer telefoanele mai mari...

7 răspunsuri:
| Børgø a răspuns:

IPhone 6 plus e mai bun.
Funda? :3

| StefanPrintzy a răspuns:

La performanta sunt la fel.
Mai bine iti iei 6 fiindca este destul de mare si nu se indoaie.

| bugativeyRO a răspuns:

Depinde ce vrei mai mult... ca performante ambele sunt la fel de bune ( adica nu vei intampina probleme in jocuri sau chestii mai mult sau mai putin la vreunul dintre ele deoarece ruleaza pe acelasi tip de iOS si toate jocurile sunt optimizate sa ruleze perfect pe ambele ). Dupa cum multi stim, lui 6 Plus i se indoaie ( la propriu ), doar ca sa nu te astepti sa nu se indoaie si cel normalwinking. Sincer eu prefer 6 ( simplu ) deoarece am butonat si eu un 6 Plus si e cam incomodant, pe cand cel normal sta si mai bine in buzunar si are si un looking mai interesant. Si e si mai ieftin cu vreo 500 Lei ( pe unele site-uri chiar cu 1000 ).

| vadic9901 a răspuns:

Sunt la fel doar ca iphone 6 plus e mai mare si putin mai scump...

| Zaygon a răspuns:

Diferenta e la ecran. 6+ are ecranu full hd. Na aici comparatie directa https://www.apple.com/iphone/compare/

| SorinTudor a răspuns:

Tehnic sunt similare difera doar diagonala, daca iti doresti unul care sa iti mai incapa usor in buzunar far sa fi nevoit sa iti schimbi si garderoba odata cu telefonul mergi pe iPhone 6, este suficient de mare si nu difera decat diagonala fata de fratele sau mai mare si mai scump.

bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Dintre acestea, eu aş alege Apple iPhone 6 Plus (128GB), deoarece este mai performant d.p.d.v. tehnic.

Vezi comparaţia/MOTIVELE şi specificaţiile tehnice la linkul :
http://www.smartprix.com/......lopdjq.php

Toate cele bune.