| Cami_Kmi_1978 a întrebat:

Pot folosi abonamentul Telekom în Germania?

6 răspunsuri:
| RAY a răspuns:

Daca ai romingul activat da, dar, te costa foarte mult, cumpara lebara

| nao13 a răspuns:

Cat timp ai roamingul activat. https://www.telekom.ro/roaming-cartela/

| Anonimaaaxgar a răspuns:

Eu cred că da că am auzit pe cineva care îi merge

| Violleta2022 a răspuns:

Da, daca iti activezi serviciul de roaming.
Atentie, serviciul este foarte scump, sa nu ai vreo supriza cand te istoric in tara, ca ai de platit mii de lei, din cauza convorbirilor prin roamning.

| darrio2007 a răspuns:

Da. Cu roaming. Vezi ca esti taxata si daca esti sunata din tara.

| ziftode a răspuns:

Da, cu roaming, DAR
fiecare telefon dat o sa te coste mai scump
fiecare telefon primit, daca nu e din tara, o sa se gandeasca apelantul de 3 ori inainte sa te apeleze, pentru ca pentru el e apel international (chiar daca e din Germania in Germania, apelantul practic formeaza numar de Romania), iar de oriunde ar veni apelul o sa te coste si pe tine, cu toate ca e telefon primit
in general, daca nu stai temporar acolo, ar fi bine sa, stai pe roaming pana reusesti sa iti faci cartela/abonament acolo