| d3javw a întrebat:

Sal tpu.am incercat sa instalez un joc de 1, 5gb in telefon spatiul de memorie liber fiind 2gb si dupa download mi-a spus ca nu am destul spatiu si mi-a dat eroare.am dat un restart si imi lipsesc cei 1, 5gb din memoria libera, am cautat peste tot si nu am gasit nimic.Ma poate ajuta cineva va rog frumos?

1 răspuns:
| OvidiuDrg a răspuns:

Pai in momentul in care descarci jocul, efectiv descarci instalarea (1.5 gb), aceasta instalare se va instala si ea la randul ei, astfel ocupandu-se, sa zicem inca 1 gb, urmat de stergerea instalarii descarcate. Daca ti-a dat eroare la instalare=>ca instalarea jocului a ramas in tel, ocupand acei 1.5 gb.
Exprimarea mea e destul de abstracta, dar sper ca intelegi