| AlexrAul456 a întrebat:

Am un S3 mini (GT-I8200) cu Android 4.2.2.As vrea sa-i pun (instalez) alta bara de notificari,pentru ca asta merge putin cu lag. Vreau sa-i schimb bara de notificari cu Xposed Framework, dar cand am vrut sa instalez Framework mi-a zis ca telefonul meu s-ar putea strica cand dau restart( stuck on boot ). Deci, pot sa instalez Framework pe Jelly Bean fara sa-mi stric tetefonul? As vrea sa stiu daca merge pe Jelly Bean, pentru ca am auzit ca pe lollipop nu merge.

1 răspuns:
| Hanea_Andrei_1988 a răspuns:

Salut,

Ai nevoie de root si bootloader custom gen ClockworkMOD sau TWRP, plus foarte multa lectura pe forumul XDA Developers : http://forum.xda-developers.com/galaxy-s3-mini ...Fie ca vrei sa folosesti xposed sau un custom rom vei risca sa "brickuiesti" telefonul de cele mai multe ori insa este remediabil. Succes