| andy14 a întrebat:

Sal TPU daca am cumparat un iphone 4 blocat in icloud ce are? Poate sa ma localize sau sa se duca la politie si sa zica ca e furat?

Răspuns Câştigător
| raulddan a răspuns:

Deci daca nu poti sa treci de activarea de Icloud e bai mare. Momentan nu se prea poate face (sunt unii care au reusit pe Iphone 4).
Bineinteles asta nu inseamna neaparat ca e furat sau pierdut, pur si simplu cere datele de conectare la Icloud si cum nu lei ai nu trece mai departe.
Asta cu gasitul e mai SF. Daca nu poti sa treci de Icloud nu poti sa ai semnal pe cartela si deci coordonatele nu se pot trimite, daca reusesti sa treci de Icloud se poate dezactiva si nu mai trimite coordonatele.

1 răspuns:
| kilometru0 a răspuns:

Daca e bloca in icloud inseamna ca a fost dat disparut si dah, poate sa te gaseasca! Aveam optiunea fiind my iphone activata si te gaseste daca vrea!