| JustLexu a întrebat:

AM O PROBLEMA AJUTATI-MA VA ROG

Azi am cumparat un Samsung Galaxy Grand 2 si cand l-am bagat la incarcat (inchis) a aparut bateria si in dreapta pe ecran sus a aparut un punct mov (micut)

Acum vreau sa il schimb si vreau sa stiu daca mi-l schimba sau nu... nu i-am facut nimic doar l-am bagat la incarcat si am observat ca pe fond negru imi apare punctuletul ala... (doar pe fond negru)

Deci mi-l schimba sau nu? (AM GARANTIE AM TOT TOT)
Chiar imi pare rau ca m-a costat ceva crying si mai ales cand stiu ca nu i-am facut nimic doar l-am bagat la incarcat

Multumesc + FUNDA!

Răspuns Câştigător
| mariavantu474 a răspuns:

Sunt aproape total sigura ca ti-l schimba
doar ai garantie

2 răspunsuri:
| anonim66231 a răspuns:

Sau poate se intampla ca la s5, cand il deschizi sau sa-l bagi la incarcat, sa-ti apara un punct de o anumită culoare, daca apare doar cand il deschizi sau il bagi la incarcat poate fi ceva normal ...doar nu o să schimbi telefonul pentru un punct laughing adică mrg daca te deranjeaza atât de tare fă ce vrei...winking

bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Cel mai probabil, este vorba de un pixel "alterat/mort".
În general, NU se schimbă un telefon doar pentru un pixel defect; se schimbă doar dacă sunt minim 3 pixeli defecţi sad

Toate cele bune.