| TheSCHEPSIS a întrebat:

Sall TPU, am primit un telefon la mana a doua si e prima data cand imi reincarc cartela pe el si nu merge sa ma conectez la internet. Imi zice "packet data not available" si mi da sa aleg din mai multe acces point-uri dar nu merge nici unul. Ce configurari trebuie sa-i fac? Sunt pe Vodafone si telefonul este Nokie E-71. DAU FUNDA. URGENT!

Răspuns Câştigător
| Danzell a răspuns:

Trebuie sa setezi APN-ul
uite aici un link
https://www.vodafone.ro/....../index.htm

in principal trebuie sa completezi
doar punctul de acces.

de asemenea cred ca trebuie activata optiunea de internet pe cartele? (nu sunt sigur)

8 răspunsuri:
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Trebuie să-ţi activezi netul şi să faci setările aferente.

Poţi face setările AUTOMAT dacă îţi faci cont pe site-ul Vodafone la linkul :
https://www.vodafone.ro/....../index.htm

Sau poţi face setările MANUAL, vezi linkul :
https://www.vodafone.ro/....../index.htm

Toate cele bune.

| TheSCHEPSIS explică:

Unde scriu setarile manuale?

| TheSCHEPSIS explică (pentru Danzell):

Asa am facut si imi zice "error connection problem The selcted acces point isn't working. Nu stiu ce sa-i fac

| Danzell a răspuns (pentru TheSCHEPSIS):

Unde ai schimbat setarile? in puncte de acces?
mai poti incerca si la Date ca Pachete. tot in Setari> Conexiune

| Danzell a răspuns (pentru Danzell):

PS.
uite aici mai multe informatii
http://www.nokia.com/......zatorului/

| TheSCHEPSIS explică (pentru Danzell):

Asta am facut si n umerge imi zice error connection problem The selcted acces point isn't working

| Danzell a răspuns (pentru TheSCHEPSIS):

Deci nu merge nici din access point nici din date ca pachete?
incearca sa resetezi telefonul la setarile din fabrica. daca nici asa nu merge vezi daca ai optiunea de internet activata (a cartelei nu a telefonului)
ce mai poti sa faci e sa suni la *222 sa si sa te puna pe fir cu un operator.

| TheSCHEPSIS explică (pentru Danzell):

Gata am rezolvat pana la urma, oricum multumesc ai funda!