| Alex200169 a întrebat:

Am un Samsung Galaxy Ace S5830i fara butoane de volum.Problema mea este ca nu pot intra in odin ca sa instalez soft-ul original.Am incercat sa instalez Philz Touch Recovery(CWM6) prin terminal dar imi da eroarea Error scanning partitions.Prin ADB, la fel.Am incercat cu flash_image si recovery.img.Exista o aplicatie care sa selectez arhiva zip si sa porneasca flash? Sau daca exista Mobile Odin pentru S5830i? Vreau neaparat sa instalez Touch Recovery sau sa reusesc sa-l bag in download mode.Nu merge cu nicio aplicatie sa intru in odin. Funda

1 răspuns:
| RaaTool a răspuns:

Salut! Telefonul este rootat? Daca da, poti intra in recovery mode descarcand aplicatia Quick Boot din Magazin Play, iar dupa lansare selectezi Recovery. Daca telefonul nu este rootat gasesti aici modalitati de root pentru orice telefon: http://raatool.blogspot.ro/......rice.html. Spor!