| TheDarkDevil a întrebat:

De ceva vreme de cand mi-am achizitionat Samsung Galaxy S3 mi-am tot instalat rom custom-uri, iar eu ca prostul m-am gandit sa imi bag Blekota Note4 Lite v4.6.Dupa ce am descarcat arhiva cu rom-ul am intrat in recovery am facut full wipe, dupa aceea am selectat install zipp bla bla bla selectez tot ce imi trebuie in Aroma Installer dupa dau reboot, imi apare Samsung Galaxy S3 GTI9300 dispare si dupa mai apare odata dupa ce dispare a doua oara imi intra in recovery si de aici nu stiu ce sa mai fac. ajutati-ma va rog cum sa bag alt rom, am incercat cu Odin dar nu imi gaseste arhiva, nu imi arata arhiva la PDA iar daca schimb extensia din "zip" in "md5" sau "tgz" mi-o arata dar cand ii dau install scrie "FAILED" Please Help Me!

2 răspunsuri:
| Danzell a răspuns:

Md5 nu e format de arhiva e un algoritm folosit in criptare.
iar tgz nu e acelasi format ca zip deci nu merge sa ii schimbi tu extensia si gata merge. ca merge in windows e alta treaba (pentru ca winzipul sau winrarul nu dezarhiveaza dupa extensie si dupa proprietatile arhivei)

dezarhivezi zip-ul si rearhivezi continutul in format tgz.
asta pentru faza cu failed.

ai dat si clear dalvik?

| TheDarkDevil explică (pentru Danzell):

I-am dat si dalvik dar nu merge sad