| cristian144 a întrebat:

As vrea sa stiu si eu daca placa de baza msi b150m pro-vdh suporta 8 gb ram cu 1066 mhz pentru ca acolo scrie doar 2133 mhz si nu as vrea sa schimb ramii.

FUNDA!

Răspuns Câştigător
Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Da. Nu suporta decat la frecventa de 2133 Mhz. Nu va merge cu 1066 Mhz.

2 răspunsuri:
| TechnologyWebBrowsing a răspuns:

Nu am incercat. Eu cand am cumparat-o am pus direct 8 GB DDR4 la 2133 mhz. E mult mai bine sa pui ce scrie acolo.

| bogdan324 a răspuns:

Nu,fiindca mai mult ca sigur ramii tai sunt pe ddr3(sau chiar ddr2) iar placa de baza accepta doar ddr4