| corado9 a întrebat:

Buna TPU am o placa de baza si as vrea sa-i schimb ramii si placa video dar nu stiu cati rami suporta
va rog sa ma ajutati va multumesc
tot ce am e asta
http://i.imgur.com/PYX9z1v.jpg

3 răspunsuri:
| K0sti a răspuns:

Da capacul jos la calculator si vezi ce placa de baza ai si caut-o la producator! Iti spune ala tot ce vrei, numai tu sa vrei!

| Durbaca_Alex_1998 a răspuns:

Corado e foarte usor deschizi placa de baza si vezi cate sloturi de ram ai adica gauri apoi ia o placuta de ram si spune-le oamenilor cat vrei si se ocupa ei de acum incolo.Tu Trebuie sa stii cate sloturi ai pentru ram.

| corado9 explică:

Am 2 sloturi de ram ddr 2 dar pe mine ma intereseaza placa de baza ca am o placa video geforce 7300 le de 64 de mb 64bit si vreau sa schimb cu una de 256 de mb si nu stiu daca suporta placa de baza e o unitate mica HP pavilion s3000 slimline
va rog sa ma ajutati