| Dfsgsssgsgshsdh a întrebat:

am si eu o placa de baza msi g41m-p26 si la ram scrie ca e ddr3 de 800/1066/1333(oc)*.as vrea sa stiu ce este cu acel oc si daca pot pune placuta ram de 1333 mhz pentru ca 1066 sunt scumpe si se gasesc greu.

2 răspunsuri:
| anonimg a răspuns:

Corectez: Poti sa pui memorie de 1333. La 1333 se poate face overclocking; la celelalte nu.
Site-ul asta specifică mai bine: http://www.pcgarage.ro/placi-de-baza/msi/g41m-p26/
Gasesti plăcuțe mai ieftine si numai la sh pe site-ul asta: samwise.ro

| anonimg a răspuns (pentru anonimg):

Http://www.samwise.ro/catalog/memorii-8/filtru-tip-memorie-ddr3-47
Poti sa iei o singura placuta de 4 gb; sau 2 placute de 2gb fiecare.