| catalin48 a întrebat:

Sall tpu..Cum fac root la un HTC one m7 codat Orange cu android 5.0.1,am urmat pasi gasiti pe net dar tot nu am reusit..ms frumos... ofer funda

2 răspunsuri:
| OrangeHelper a răspuns:

Salut,

Root-ul si schimbarea ROM-ului sunt interventii asupra software-ului telefonului, iar in conditiile de acordare a garantiei este precizat ca interventiile asupra software-ului telefonului duc la pierderea garantiei.
In acest moment pentru modelul de telefon HTC ONE M7 este disponibil update-ul la Android Lollipop 5.0.2.

Cu prietenie,
Orange Helper