| Gaby405 a întrebat:

Cum pot avea android (nu conteaza versiunea) pe un Nokia 5230?

4 răspunsuri:
| vlad89c a răspuns:

Te poti interesa la niste programatori/specialisti; nu sunt sigur daca telefonul suporta android, asta iti pot spune doar cei care se ocupa cu asa ceva, si in plus, ca sa schimbi sistemul de operare ai nevoie de cunostinte cel putin medii in domeniul smartphoneului; asa ca cel mai bine ar fi sa ii lasi pe altii sa se ocupe.
Succes!

| KinekT a răspuns:

Cel mai slab android are nevoie de cel putin 250 mhz procesor din cate stiu eu si de obicei telfeoanele vin cu android putine isi pot schimba sistemul de operare.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Din păcate acest mobil rulează cu un procesor cam slăbuț. Nu cred că va fi posibil utilizarea acestui OS pe acest device.