| madalinfindrihan a întrebat:

Tocmai am dat comanda de un iphone 5 la mana a 2-a si vreau sa stiu ca nu ma prea pricep la iphone cu iCloud e o aplicatie sau ce maine primesc telefonul si asta vreau sa verific prima data sa ma asigur ca nu sunt probleme cu icloud deci e o aplicatie sau ce? Am inteles ca pot fi probleme cu icloud si nu stiu ce sau cu find my phone. Imi explicati? El zice ca e neverlocked e perfect si il cumpar dar vr sa fiu sigur. Mersi.

Răspuns Câştigător
| Mihai_George_1997 a răspuns:

Icloud-ul este un cont si te ajuta in caz de iti pierzi telefonul sa il blochezi, deci cand iti cumperi un iphone iti bagi contul icloud sau daca nu ai iti creezi unul, cat despre iphone la mana a 2 a e cam riscant, el poate avea icloud uitat pe el si nu prea ai ce face cu el. cand vei primi telefonul maine intri configuarari si cauti icloud si te uiti sa vezi daca este vre un cont adaugat, daca nu este, nu e nici o problema. fiind my phone este legat la icloud si te ajuta in caz de pierdere sa il gasesti. si daca este neverlock inseamna ca este decodat in toate retelele. Deci mai pe scurt un iphone perfect cum zici tu nu trebuie sa aiba icloud si trebuie sa fie decodat. sper ca ti-am fost de folos