| fghjklkj a întrebat:

vreau sa imi cumpar un iphone si nu stiu ce inseamna neverlocked. deci ce inseamna? :O

Răspuns Câştigător
| BiuL a răspuns:

Neverlocked inseamna ca nu a fost niciodata codat pe vreo retea (de exemplu Orange). il poti folosi fara probleme pe orice retea de telefonie mobila.

7 răspunsuri:
| AllinaDaniella a răspuns:

Neverlocked= niciodata nu a fost codat. Este liber din fabrica.

Unlocked= telefonul a venit codat din fabrica si a fost decodat ulterior.

| dorin1990 a răspuns:

Inseamna ca il poti folosi in orice retea de telefonie.bafta

| Loredana123 a răspuns:

Neverloked inseamna niciodata blocat. Adica este liber in retea. De multe ori telefoanele venite din afara trebuiesc decodate si pentru asta dai bani. Ei bine neverloked nu a fost niciodata codat. Sper ca te-am ajutat. App ai gasit anunturi pe Mercador?

| Solon a răspuns:

Neverlocked este termenul folosit pentru un iPhone decodat din fabrica, adica nu a fost blocat vreodata pe reteaua vreunui operator de telefonie mobila.