| CoMa222 a întrebat:

Salut.Acum 3 luni am scapat telefonul si s-a spart folia de sticla.Am luat-o si dupa o luna incepe sa nu mai functioneze o parte a telefonului.Ce pot sa fac cred ca trebuie sa schimb display-ul altceva nu stiu. Daca mai am garantia poate sa-mi schimba ecranul?

4 răspunsuri:
| Intruder19 a răspuns:

Daca ecranul nu e avariat poti sa il duci la garantie si sa spui ca asa a inceput sa faca dintr-o data iar daca nu sunt semne pe telefon cum ca ar fi scapat pe jos nu au cum sa ti-l refuze la garantie.

| dovahkiin9386e6e a răspuns:

Nu il mai poti schimba, deoarece grantia functioneaza numai in defectiunile telefonului din fabrica

| untu a răspuns:

Daca l-ai scapat accidental, nu se poate acoperi garantia, dar trebuie sa platesti reparatia la un service autorizat!

| CoMa222 explică:

Pai si daca nu se vede nimic pe ecran? Adica am spart doar o folie de sticla