| necroreborn1231525363afs a întrebat:

Am avut un telefon pe olx la schimb, mai exact un LG G3 si l-am dat pe un iPhone 5+ iferetnta 50 lei din partea proprietarului iPhone-ului. Schimbul l-am facut in Craiova, fiecare a verificat telefonele, ne-au placut totul ok. Am ajuns acasa iar iPHone-ula vea rpobleme la incarcare, l-am sunat pe baiatul cu care am facut schimbul sa ma duc sa facem shimbul inapoi iar el a zis ca ne intalnim a doua zi ca si LG-ul meu are probleme, a doua zi a avut telefonul inchis, iar eu m-am dus si am repatart iPhone-ul (undeva al 80 lei ), acum in a 3-a zi e la schimb, maine se face a 4-a el imi da mesaj pe olx ca vre sa facem schimbul inapoi, am discutat la telefon si i-am spus ca trebuia facut din prima zi, si ca acum nu mai vreau eu sa il fac pentru ca am investit bani in telefon si ca nu stiu daca el mi-a luat ceva in LG. A zis ca daca nu o fac de buna voie o sa o facem pe cale Legala, ce poate sa imi faca in conditiile in care am facut schimbul fata in fata, iar timp de 2 zile nu mi-a raspuns la telefon si nu a vrut sa facem schimbul inapoi? Poate face ceva?

2 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Pai nu mi se pare corect sa se faca schimbul dintre voi daca nu ati dorit amandoi si daca ai cumparat un produs cumparat ramane.Nu cred ca are ce sa iti faca daca tu nu doresti schimbul, mai ales deoarece ai investit bani in telefon. Nu cred ca ar strica sa ii contactezi pe la cei de la OLX sau pe cineva autorizat sa te lamureasca.

Salontanul
| Salontanul a răspuns:

Nu are ce-ti face. Schimbul a fost voluntar asa ca spune-i sa te caute prin Africa.