| Allynna2013 a întrebat:

Am nevoie de 5 minutele din timpul vostru pentru a-mi citi povestioara si a va expune parerea.Eu am 21 de ani, C.are 25.
Amandoi suntem inscrisi la un curs de calificare.In fiecare sambata avem zi de curs.Eu stau in Bucuresti, C.in Giurgiu.Ne-am inteles bine inca din prima zi a cursului.Prima zi de curs a fost una in care toti am socializat, apoi s-au format mici gascute.El isi petrece majoritatea timpului cu mine si o alta colega care are 39 de ani.Eu m-am imprietenit cu ea si stam amandoua in aceeasi banca.La urmatorul curs el s-a asezat in fata noastra si pe toata perioada cursului glumim si ne amuzam toti 3.La un momendat colega mea de banca a spus sa facem schimb de numere de telefon sa ne anuntam cand unul dintre noi nu vine si etc.El mi-a dat numarul lui si eu i l-am dat pe al meu.PS: Din 14 pers doar eu si profesoara avem nr lui.Cam o data pe saptamana vorbeam cu el la telefon despre curs.Treptat am ajuns sa aflam lucruri unul despre celalat, sa ne intreseze cum ii merge celuilalt si etc.
Vineri seara am vorbit la telefon cam 30 de minute incercand sa aflam cat mai multe unul despre celalalt si m-a anuntat ca nu poate sa vina sambata dar sa il sun sa ii zic cum a fost la curs.
Sambata l-am sunat si am vorbit iar cam 30 de minute.M-a intrebat ce fac a doua zi, duminica si i-am zis ca nu stiu.El a zis ca are drum prin Bucuresti si ca ar vrea sa ne vedem sa bem un suc.Am acceptat.Sambata seara am vorbit iar la telefon si m-a intrebat de vreo 2 ori: "maine ne intalnim, da?".Am stabilit ora si locul si a ramas sa il sun pe la 11.30 pentru ca el nu mai avea minute.
Am incercat sa il contactez de la 11.30 pana la 13.30 si a avut telefonul inchis. Ultimul apel, la 13.30 a sunat dar nu a raspuns.
I-am dat un mesaj si i-am spus: "Te credeam serios,in fine, asta e, nu ai de ce sa imi dai explicatii.Eu ma apuc de treaba.Vb". Apoi el mi-a dat la nici 10 minute mesaj cu "contacteaza-ma".L-am sunat seara pe la 22.00 dar avea telefonul inchis asa ca i-am dat mesaj si i-am zis: "te credeam altfel dar asta e..credeam ca ai cuvant dar m-am inselat".
Luni a fost la munca, seara mi-a dat mesaj cu contacteaza-ma si a incercat sa ma sune de vreo 3 ori de pe un alt numar dar i-am dat ocupat.
PS: inainte mereu cum il sunam imi raspundea, mereu ma intreba cum mai simt, daca sunt bine si incerca mereu sa afle cat mai multe despre mine si sa se faca placut.Pana acum nu a mai iesit cu nimeni, nici fata, nici baiat din grupa afara si nici nu a vorbit la telefon...mereu cand era ceva pe mine ma suna sa imi zica.
Intrebare:
Oare exagerez eu facand pe suparata?
Oare ma vede doar ca pe o colega?

10 răspunsuri:
| KaterinaРомановский a răspuns:

Să nu-mi spui că acest C. e blond cu ochii albaștri, pentru că tare îmi sună cunoscut și familiar acest comportament! Și mai ales un C. din Giurgiu care are treburi prin București! Oricum, ar fi prea mare coincidența!
Bun, acum să îți răspund...nu cred că ai exagerat, este normal să te superi pe o persoană când nu se ține de cuvânt, oricine ar fi acea persoană.
Nu știu cum te vede, însă dacă e persoana care cred eu, acel băiat e efectiv speriat de femei. La telefon, prin mesaje, pe net și într-un colectiv e mai sociabil, însă când vine vorba să iasă la o întâlnire cu fata pe care o place, dispare complet, deși își ia zeci de asigurări că fata e de acord să iasă și că va fi acolo la ora respectivă!

| Allynna2013 explică (pentru KaterinaРомановский):

Bunalaughing E brunet si are ochii albastriilaughing

| KaterinaРомановский a răspuns (pentru Allynna2013):

Deci nu e aceeași persoană însă are același comportament! big grin Mai știi? Or fi ăștia de prin Giurgiu făcuți după același tipar! laughing

| Allynna2013 explică (pentru KaterinaРомановский):

Mai cam asa e.dar acum sunt sigura ca nu e acelasi C.De ce? Miercuri in sfarsit i-am raspuns si eu la telefon, ma sunase el si luni si marti dar eu nimiclaughing asa ca ieri i-am raspuns, s-a scuzat in fel si chip pentru ziua de duminica, a jurat ca e serios si ca vrea sa ne intalnim ca el chiar ma place... Apoi la al doilea telefon pe ziua de ieri a inceput sa ma intrebe daca am iubit si etc...PS: ori e nebun, ori e indragostit, ori ambele dar a inceput sa isi faca palanuri pe termen lung in care sa ma includarolling on the floor

| KaterinaРомановский a răspuns (pentru Allynna2013):

Lasă că e bine! big grin Eu cred că e înebunit de dragoste tongue
Acum vezi pe când stabilește întâlnirea poate își face curaj să apară. big grin

| olivert1310 a răspuns:

La fel cum a zis si Tinna_Cristina_1989, cred ca te-ai grabit sa-i bati obrazul. Vorbele: "te credeam serios" au fost cam dure pentru o prima intalnire. Eu ca baiat, daca eram in locul lui si tu imi dadeai mesajul ala, crede-ma ca procedam la fel ca el. Poate chiar a avut o problema si nu a putut nici macar raspunde la telefon. Tu cu mesajul ala i-ai taiat orice drept la justificare. Nici eu nu as mai fi avut curaj. Nu stiu de ce voi fetele va grabiti mereu in situati din astea: sigur nu mai ma place, sigur este cu alta fata acum, etc. Ai 21 de ani, multi inainte. Esti destul de matura incat sa ai curajul sa porti o discutie face-to-face cu el si cu blandete si intelegere sa-i spui ca-ti pare rau pentru modul cum ai reactionat prin mesaje. Sa te rezumi la atat, nu incerca sa afli de ce nu a venit si nu a raspuns nici la telefon. Daca simte iti va spune, daca nu, nu. Nu fa nici pe suparata (asa cum ai mai fost sfatuita pe aici) ca nu ai niciun drept, nu sunteti impreuna si in perioada asta va incepeti sa va cunoasteti pornirile. O situatie de genul asta reflecta cel mai bine temperamentul vostru si modul de gandire. Ai grija in tot ce faci, fi intelegatoare, vorbeste calm si bland. Continua sa fi fata de treaba si comportate cu el ca si cum incidentul asta nici nu s-ar fi intamplat. Arata ca poti sa uiti si sa ierti. Frumusetea cuiva sta in omul ascuns al inimii, in curatia nepieritoare a unui duh bland si linistit, care este de mare pret inaintea lui Dumnezeu si inaintea oamenilor care au cunoscut intelepciunea.

| pufoshenia24 a răspuns:

Pai nu stiu ce sa zic. probabil nu a mai putut sa vina sa va intalniti sau nu a mai vrut. dar din moment ce sunteti asa apropiati... nu stiu eu zic sa vorbesti cu el si sa il intrebi de ce nu a mai putut ajunge si sa pari.nus tiu..asa suparata nitel pe faptul ca nu a mai venit pentru a vedea ca totusi tie iti pasa si ca vroiai neaparat sa va vedeti la un suc. tu il placi? pentru ca daca da poti sa il intrebi daca sunteti asa apropiati daca te vede ca pe o colega sau mai mult. daca e prieten bun cu tine nu se va supara iti zic eu. mult succes! papakisswinking

| Allynna2013 explică (pentru pufoshenia24):

Am uitat sa mentionez ceva: S-a dat de gol sambata seara.Prima oara a zis: "Am drum prin Bucuresti, nu vrei sa ne vedem la un suc?" Si apoi seara mi-a spus ca vine in Bucuresti doar ca sa ne vedem.

| Tinna_Cristina_1989 a răspuns:

Eu cred ca te vede mai mult decat o colega si da, mi se pare ca ai exagerat, te-ai grabit sa-i "bati obrazul". Trebuia sa ai rabdare, sa ia el legatura cu tine, sa-i asculti versiunea lui apoi sa tragi concluziile.Eu cred ca l-ai speriat/socat cu atitudinea asta a ta de parca ar fi iubitul tau si deja ii ceri cont..Incearca sa fii prietenoasa pe viitor, sa te asiguri de intentiile lui si sa fii mai calculata in reactii. happy La urma tragi linie si vezi daca merita.A,si prin faptul ca te-ai suparat asa de tare,i-ai demonstrat ca il asteptai ca pe-o paine calda, ca esti foarte interesata de el.

| Byuttzzzuu27 a răspuns:

Nu cred ca exagerezi si daca te considera mai mult decat o colega nu tinea telefonul inchis... acum faci ce vrei dar eu cred ca nu te place ca iubita poate doar ca o buna colega si eu zis sa ramabineti foarte buni prieteni (amici) si abia apoi puteti ntemeia o relatia dar mai intai trebuie sai fi o amica buna si sai castigi increderea apoi voi hotarati. sper sa iti fi fost de ajutor... papa:*