| ciprian00 a întrebat:

Am o problema cu telefonul meu.
Cand trimit sms si scriu cu diacritice le trimite cu "?". Numai la sms. Pe net sau pe facebook merge. De ce?
Mentionez ca telefonul meu este "Samsung galaxy s3 mini".
Va roog ajutati-ma!
#FUNDA!

1 răspuns:
| mihai69 a răspuns:

Nu ai setat corect tipul alfabetului utilizat la mesaje. Dar tot răul e spre bine - chiar dacă scrii un singur „ț" în tot mesajul, acesta se va reduce automat ca lungime maximă cam la jumătate. Și cum oricum sunt prea scurte, nu cred că ai dori asta. Din păcate, e de preferat să NU folosești diacritice la SMS-uri.