| UnKnoWnkz a întrebat:

Salut, am si eu o problema cu un Nokia 6120 Classic.
Am reusit sa ii blochez codul de siguranta al telefonului si, am tot cautat solutii pe net cum sa il deblochez, am gasit intr-un final o rezolvare. ceva cu un master cod, in fine, problema e ca, atunci cand vreau sa ii bag acel Master Code, imi spune "Codul de blocare a fost introdus de 5 ori gresit. Vei putea introduce codul din nou peste 5 minute" sau ceva de genu. Acum, problema e ca. imi tot zice asta de aseara ( aseara nu stiam de faza cu master code, si am tot incercat din amintiri codul) Aveti idee ce se intampla? Cum pot scapa de alea "5 minute" care ma tot tine de 15 ore? Multumesc

Răspuns Câştigător
bursuc001
| bursuc001 a răspuns:

Bună!

Dacă ai introdus codul greşit de 5 ori, atunci NU se mai poate debloca DECÂT în Service.

"PS: La 5 coduri introduse eronat, telefonul va mai putea fi decodat doar in service! Asa ca fiti atenti cand introduceti codurile si asigurati-va ca nu au fost folosite inainte coduri gresite" - Vezi linkul :
http://nokia-tuning.blogspot.ro/

Toate cele bune.